ēstprieks

Omlete ar dārzeņiem

08-12-2020
 

Nepieciešamie produkti (Recepte 6 porcijām)

Omletei: 

Olas – 10 gab. 

Saldais krējums – 300 g 

Piens – 200 g 

Parmezāna siers – 160 g 

Brokoļi – 100 g 

Kabacis – 100 g 

Paprika – 100 g 

Sāls 

eļļa 

Salātiem: 

Gurķi – 130 g 

Paprika – 115 g 

Ķiršu tomāti – 140 g 

Balzamiko etiķis – 25 g (var aizvietot ar citronu sulu) 

Svaigs baziliks – 30g 

Olīveļļa – 50g 

Cukurs – 1-2 tējkarotes 

sāls 

Pagatavošana

Papriku sagriež aptuveni 3 cm garos stienīšos, bet kabaci sagriež gareniski 4 daļās, izgriež mīksto vidus daļu un arī sagriež stienīšos. Brokoļus sadala mazākās galviņās, pārgriež uz pusēm un  tad viegli apvāra jeb noblanšē. Sagrieztos dārzeņus apcep uz pannas ar mazliet sāli un eļļu. Pēc tam noliekam malā. *Kātu no brokoļiem nemet ārā! Kātam nav ne vainas. To var paglabāt priekš dārzeņu krēmzupas, kuru iespējams gatavosi nākošajā dienā 🙂  

Priekš salātiem ķiršu tomātus pārgriež uz pusēm. Papriku sagriež stienīšos. Gurķi nomizo, sagriež gareniski uz pusēm un sakapā pusripiņās. Atsevišķi priekš salātiem sagatavo salātu mērci – balzamiko, cukurs un olīveļļa. Ar putojamo slotiņu puto balzamiko, sāli un cukuru, lēnām lejot klāt olīveļļu. Jāputo intensīvi, lai sanāktu vienmērīga biezuma mērce. Mērcei būtu  jāsabiezē. Pēc tam visus dārzeņus bļodiņā samaisa kopā ar mērci un sakapātu baziliku. 

Olas kārtīgi sakuļ kopā ar saldo krējumu un pienu. Uz atsevišķas pannas uzlej sakulto olu un kādu brīdi (aptuveni 2 minūtes) mazliet atļauj cepties. Tad ņemam nost no plīts, vienmērīgi pārberot ar apceptajiem dārzeņiem, lai pārklājas visa omlete. Pēc tam pārkaisam pāri rīvetu parmezāna sieru.  Tad liek krāsnī uz 180°C un cep aptuveni 5 minūtes.  

 

Servēšana

Omleti  pārloka uz 4 daļām, lai sanāk trijstūrītis un liek uz šķīvja. Blakus omletei  uzliek salātus.

Izvēlīgākiem ēdājiem var nelikt dārzeņus vispār vai izvēlēties pievienot tikai vienu dārzeni. Kā arī saldo krējumu var aizstāt ar pienu. 

Parunāsim
X