ēstprieks

Pērļu grūbu sautējums ar sakņu dārzeņiem un garšaugiem

08-12-2020
 

Nepieciešamie produkti (Recepte 6 porcijām)

Pērļu grūbas – 300g 

Sīpoli – 80g 

Ķiploki – 3 – 4 daiviņas 

Timiāns svaigs – 20g 

Eļļa  

Saldais krējums – 350g 

Sāls 

Pipari 

Parmezāna siers – 100g 

Pētersīļi – 50g 

Pastinaki – 100g 

Kālis – 100g 

Burkāni – 100g 

Seleriju sakne 100g

Pagatavošana:

Smalki sakapātus sīpolus un ķiplokus viegli apcep uz pannas kopā ar timiāna lapiņām. Tad uz pannas kopā ar sīpoliem, ķiplokiem un timiānu apcep noskalotas pērļu grūbas. Kad cep, tad nedrīkst aizmirst ik pēc minūtes vai divām apmaisīt. Lai nepiedegtu, jācep uz zemas temperatūras aptuveni 7 līdz 8 minūtes. Pārlej ar ūdeni vai arī vistas buljonu, ja ir aizķēries kaut kur ledusskapī no iepriekšējās dienas zupas gatavošanas. To visu vāra nu jau ar nedaudz lielāku  temperatūru, kamēr grūbas ir gatavas, labi uzbriedušas un irdenas.  

Ūdeni (vai buljonu) lej 2x vairāk nekā grūbas.  

Tikmēr sagatavo sakņaugus- kāli, burkānu, pastinaku un seleriju sakni. Nomizo un sagriež mazākos gabaliņos aptuveni 2x2cm (formas var būt dažādas – kubiņi, rombi, trijstūri, ripas utt.) Kad tas izdarīts, sakņaugus vajag nedaudz novārīt. Rekomendēju katru atsevišķi vārīt, jo katram  dārzenim atšķiras vārīšanas ilgums līdz tie ir gatavi. Bet, ja laiks neļauj vai ir slinkums katru atsevišķi vārīt, tad protams var mest visu vienā katlā, vārošā ūdenī un vārīt, kamēr gatavi līdz sev vēlamai cietības jeb mīkstuma pakāpei. 

Novārītos dārzeņus nosusina un apcep zeltaini brūnus uz pannas ar pievienotām garšvielām un timiāna lapiņām. Kad dārzeņi jau apcepušies, tajā pašā pannā pievieno savārītās grūbas un saldo krējumu. Kārtīgi izmaisa, lai iznāk sautējumam līdzīga, vienmērīga masa. Maisot pievieno rīvētu parmezāna sieru un sakapātus pētersīļus.

Parunāsim
X