ēstprieks

Vistas buljonzupa

11-11-2020
 

Nepieciešamie produkti vistas buljona pagatavošanai (6 porcijām):
2 vidēji lieli burkāni;
1 ķiploks;
2 vidēji lieli sīpoli;
10 g svaiga timiāna;
10 g svaiga rozmarīna;
20 g pētersīļu kātu;
2 vidēji lieli tomāti;
3 lauru lapas;
5 g melnie graudu pipari;
500 g vistu spārniņu;
8 litri ūdens.

Nepieciešamie produkti zupas pagatavošanai (6 porcijām):
350 g vistas filejas;
250 g burkānu;
130 g seleriju kātu;
80 g sīpolu;
4-5 ķiploka daiviņas;
40 g pētersīļu;
90 ml olīveļļas;
sāls pēc sajūtām.

Pagatavošana:
Uzsilda krāsni līdz 220°C un liek cepešpannu ar palieli sagrieztiem ķiplokiem, sīpoliem un vistu spārniņiem cepties 15-20min.

Tad pannu ņem ārā no krāsns un apceptos gardumus liek katlā kopā ar timiānu, rozmarīnu, pētersīļu kātiem, lauru lapām, graudu pipariem un ūdeni. Visu katla saturu vāra 5-6 stundas uz zemas temperatūras. Kad buljons ir izvārījies, to nokāš tīrā traukā.

Veselas vistas filejas apcep uz pannas un liek cepties krāsnī 180°C temperatūrā, 10-12 min. Tikmēr tīrā katlā uzkarsē olīveļļu un apcep smalki sagrieztus sīpolus, ķiplokus un 1x1cm lielus burkānu gabaliņus.

Kad viss ir kārtīgi apcepies, pielej iepriekš sagatavoto vistas buljonu. Izceptās vistas filejas sagriež lielākos kubiņos kā burkānus un pievieno klāt zupai katlā.

Kad zupa jau gandrīz gatava, pievieno sāli pēc sajūtām. Pirms pasniegšanas, zupai pievieno smalki sagrieztus seleriju kātus un pētersīļu lapas. Ja Jūsu izvēlīgais ēdājs izlasa kaut ko no dārzenīšiem ārā no zupas – esiet mierīgi. Daļa no minerālvielām un B grupas vitamīniem ir paslēpušies tieši buljonā.

Parunāsim
X