ēstprieks

Aicina ziedot pilnvērtīgām un vietējas izcelsmes maltītēm BKUS pacientiem

11-11-2020
 

Ik gadu Bērnu slimnīcas stacionārā ārstējas ap 15 000 mazo pacientu, kuriem atveseļošanās procesā nepieciešams pilnvērtīgs, veselīgs un garšīgs ēdiens. Lai mazais pacients saņemtu savai gaumei piemērotu, veselīgu un sezonālu uzturu, ar “Maxima” un atbildīgu uzņēmumu atbalstu ir radīta kustība “Ēstprieks”, kas palīdzēs nodrošināt nepieciešamās 254 000 maltītes, sekmējot ātrāku atlabšanas procesu. Atbalstīt BKUS mazos pacientus ir arī aicināts ikviens Latvijas iedzīvotājs, ziedojot vai “Maxima” veikalos izvēloties produktus ar īpašo kustības “Ēstprieks” simboliku.

Kustība “Ēstprieks” – rūpēs par mazajiem pacientiem

Kustības “Ēstprieks” mērķis ir vairot izpratni par veselīga uztura nozīmi bērnu uzturā un nozīmību atveseļošanās procesā, kā arī nodrošināt to, ka Bērnu slimnīcā pasniegtais ēdiens ir ne tikai garšīgs un veselīgs, bet arī tiek pasniegts bērnam pievilcīgās, glītās porcijās. Tādēļ Bērnu slimnīcā ir sākušās ilgi gaidītās pārmaiņas, ir radīta kustība “Ēstprieks”, kuras pamatā ir jauns, mūsdienīgs un bērniem īpaši pielāgots veselīgs uzturs. Jaunā uztura koncepta pamatā ir ilgi lolotā doma par tik ļoti nepieciešamo renovācijas procesu slimnīcas virtuvē, kurā pagatavošanas tehnoloģijas līdz šim nebija mainījušās 20 gadus.

“Mums ir svarīgi Bērnu slimnīcā nodrošināt ne tikai visaugstākā līmeņa ārstēšanu, bet arī bērniem un viņu ģimenēm patīkamu pieredzi, kas veicina atveseļošanos un rada mierīgāku atmosfēru. Pārtika ir katra cilvēka pamatvajadzība visās situācijās, tādēļ esam gandarīti, ka šobrīd norit pārmaiņu process mūsu virtuvē, lai ēdiens garšotu arī tiem, kuriem atveseļošanās procesā apetīte ne vienmēr ir tik laba kā ikdienā. Izdarīt vairāk nekā akūti nepieciešams un radīt pārmaiņas straujāk vienmēr esam varējuši tikai pateicoties sabiedrības un uzņēmumu atbalstam, tāpēc sakām paldies katram, kas jau ir vai šobrīd apsver iespēju mūs atbalstīt,” stāsta Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas valdes priekšsēdētājs Valts Ābols.

Pārmaiņas Bērnu slimnīcā tika ieviestas ar “Maxima Latvija”, pavāra Elmāra Taņņa, Latvijas Restorānu biedrības partneres Agneses Freimanes un uztura speciālistes un “Ēstprieks” ēdienkartes autores Lizetes Pugas atbalstu. “Esmu mamma diviem bērniem un bērnībā pati biju izvēlīgais ēdājs, līdz ar to jautājumi, kas saistīti ar bērnu ēšanas paradumiem, manā dzīvē ir bijuši aktuāli vienmēr. Mana iedvesma viennozīmīgi ir mazie slimnīcas pacienti, un tāpēc, domājot par uzturu, vienmēr meklēju zelta vidusceļu – kā apvienot garšīgo, skaisto un nepieciešamo! Šobrīd Bērnu slimnīcas pacientiem sākam piedāvāt nobaudīt jaunu, vietēju, sabalansētu, gardu, krāsainu un, galvenais, savai terapijai atbilstošu ēdienu. Šobrīd jaunajā slimnīcas ēdienkartē ir iekļauti 8 diētu veidi tā, lai 10 dienās maltītes neatkārotos, un tie pakāpeniski nomaina ierastos ēdienus, tiek vērtēti un pilnveidoti,” stāsta Bērnu slimnīcas uztura speciāliste un “Ēstprieks” ēdienkartes autore Lizete Puga.

Nepieciešama sabiedrības un uzņēmumu iesaiste
”Maxima Latvija” iestājas par ģimeņu un bērnu labklājību, rūpējoties par to, lai mūsu bērniem tiek tikai paši labākie, augstvērtīgākie un vietēji ražotie produkti. Tāpēc esam pagodināti piedalīties veselīgās uztura kustības “Ēstprieks” tapšanā kopā ar Latvijas atbildīgākajiem uzņēmumiem. Lai gardas un pilnvertīgas maltītes nodrošinātu ilgtermiņā, aicinām ik katru no mums iesaistīties – gan pircējus, “Maxima” veikalos izvēloties “Dobeles dzirnavnieks”, “Smiltenes piens”, “Alpro”, “Baltijas dārzeņi” un putnu fabrikas “Ķekava” produktus, kā arī uzņēmumus – pievienojoties veselīgas ēšanas kustībai “Ēstprieks”,” aicina “Maxima Latvija” vadītājs Viktors Troicins.

Lai nodrošinātu pēc iespējas daudzveidīgākas maltītes visiem Bērnu slimnīcas pacientiem, nepieciešama sabiedrības iesaiste. Iesaistīties var katrs no mums – kustības atbalstītāji un uzņēmumi. Ziedot kustības “Ēstprieks” attīstībai var visos “Maxima” veikalos, pērkot atbildīgu uzņēmumu – “Dobeles dzirnavnieks”, “Smiltenes piens”, “Alpro”, “Baltijas dārzeņi” un putnu fabrikas “Ķekava” produktus. Ziedot iespējams arī zvanot pa tālruni 90006681 un ziedojot 1,42 eiro. Uzņēmumiem par iespēju ziedot vai nodrošināt savu produkciju lūgums sazināties ar projekta koordinatori – austra.straume@bkus.lv.

Parunāsim
X