ēstprieks

NODERĪGA INFORMĀCIJA VECĀKIEM

Šeit atradīsiet vērtīgus padomus no kustības “Ēstprieks” ekspertiem par bērnu uzturu, ēdināšanu, ieteikumus un radošas idejas ģimenes galdam!
Kāda veida dzērienus labāk piedāvāt bērnam?

Bērnam piedzimstot, vienīgais mazajam nepieciešamais ēdiens patiesībā ir dzēriens – mātes piens. Taču vēlāk cilvēkam augot, mēs visi mācamies atšķirt slāpju sajūtu no izsalkuma, un tas nav nemaz tik vienkārši, jo arī mēs pieaugušie vēljoprojām jaucam šīs diva veida sajūtas. Nereti ēdam tad, kad gribas dzert un otrādi. Taču nedrīkstam aizmirst, ka vislabākais dzēriens cilvēkam ir ūdens.
5 padomi veselīgākai un krāsainākai ikdienai

Pieredzē dalās Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas Uztura speciāliste un veselīgās ēšanas kustības “Ēstprieks” speciāliste Lizete Puga

Nereti mums vecākiem pienāk posms, kad visa ēšana un būšana kopā sāk iet pašplūsmā. Liekas, ka viss ko esam mācījuši bērna pirmajā dzīves gadā ir vējā un nu neveselīgie ēšanas paradumi lēnām pa vienam ir iezagušies mūsu ikdienā. Ko darīt? Ko mainīt? Vai ir vērts satraukties?
Daudzveidīgs, regulārs un mērens: trīs veselīgas ēšanas pamatprincipi, kas jāievēro ģimenē

Konsultē veselīgās ēšanas kustības “Ēstprieks” speciāliste Lizete Puga

Veselīgs uzturs ģimenē ir par līdzsvaru starp visa veida izvēlēm, arī tām ko veicam dzīvesveida sakarā, jo tās tieši ietekmē maltīšu uzņemšanas biežumu un to veidu. Cik lielas ir mūsu porcijas? Cik daudz krāsu ir mūsu ēdienkartē? Kā gatavojam? Kā kombinējam produktus? Ko domājam, kad ēdam? Kā jūtamies pēc tam?
Parunāsim
X