ēstprieks

Kustības “Ēstprieks” jaunumi

Četri padomi svētku sajūtu veicināšanai ģimenē

18. novembrī ne vien svinam Latvijas dzimšanas dienu, bet arī stiprinām ģimeniskās saites un uzturam tradīcijas. Par to, kā radīt svētku noskaņojumu ģimenē un smelties prieku kopīgi pagatavotās maltītēs, jaunākajā uztura šova “Atklāj Ēstprieku” epizodē dalās Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas uztura speciāliste Lizete Puga un Bērnu slimnīcas patronese Iveta Vējone.
4 vērtīgi padomi ķirbju pagatavošanā bērniem

Rudens ir ķirbju ražas laiks, taču nereti, gatavojot ķirbi, vecāki sastopas ar izaicinājumu – kā šo uzturvielām un vitamīniem bagāto dārza ogu pagatavot tā, lai bērni ar prieku to apēd un lūdz papildporciju. Par to, kā garšīgi un vienkārši pagatavot ķirbi, jaunākajā uztura šova “Atklāj Ēstprieku” epizodē dalās uztura speciāliste Lizete Puga un bērnu pavārburtnīcas “Pilnām mutēm" autore Inga Kalniņa.
Ko dot bērnam līdzi uz skolu pusdienās?

​​Atsākoties skolai, vecāki bieži izvēlas bērniem uz skolu dot līdzi pusdienu kastītes. Par to, kā parūpēties, lai skolēna pusdiena kastītes saturs ir ne tikai veselīgs, pilnvērtīgs, bet arī tāds, ko ir vēlme ar prieku apēst, jaunākajā uztura šova “Atklāj Ēstprieku” epizodē dalās Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas uztura speciāliste Lizete Puga un slimnīcas valdes priekšsēdētājs Valts Ābols.
Bērnu mīļākais ēdiens –cīsiņi – kā tos pagatavot pašu spēkiem?

Viens no iemīļotākajiem bērnu ēdieniem ir cīsiņi. Tie saista ne tikai pēc garšas, bet arī pēc formas – tos ir viegli paņemt rokās, apēst un tie lieliski garšo kopā ar dažādām bērnu iemīļotām mērcēm. Par to, kā pagatavot veselīgus un garšām bagātus cīsiņus mājas apstākļos jaunajā “Atklāj Ēstprieku” sērijā pastāstīs Bērnu slimnīcas uztura speciāliste Lizete Puga un kulinārijas eksperte, trīs bērnu māmiņa Jana Medova.
Veselīgi smūtiji bērnu iecienītākajās garšās

Smūtīji ir lielisks veids, kā bērniem pasniegt dažādus veselīgus produktus, ko citādāk viņi iespējams neēstu. Šajā uztura šova sērijā uztura speciāliste Lizete Puga un basketbolists, Latvijas basketbolu līgu direktors Kristaps Janičenoks gatavo zemeņu, kokosriekstu un šokolādes smūtijus, kā arī dalās ar noderīgiem padomiem smūtiju pagatavošanā un uzturu pirms un pēc fiziskas slodzes.
Kā mājās pagatavot restorāna cienīgas beļģu vafeles?

Laiskajos brīvdienu rītos, kad tā vien vēlamies palutināt savus mīļos ar kaut ko pavisam īpašu un garšīgu, lieliski piemērotas būs biezās daudzgraudu beļģu vafeles, kas noteikti garšos gan bērniem, gan vecākiem. To pagatavošana ir gaužām vienkārša un tās varam padarīt uzturvielām bagātākas gan izmantojot dažādu veidu miltus, gan izvēloties veselīgas un garšīgas dekorācijas vafelēm.
Garšīgi mafini bērniem bez piena un olām

Kēksiņi jeb mafini viennozīmīgi ir viens no bērnu vismīļākajiem ēdieniem, kas patīk arī vecākiem, jo tos ir ne tikai ātri un viegli pagatavot, bet arī gatavošanas procesā labprāt iesaistās mazie palīgi. Turklāt kēksiņos varam pievienot dažādas vērtīgas sastāvdaļas, kas ne tikai apmierinās kāri pēc kaut kā “garšīga”, bet arī sniegs vērtīgas uzturvielas un vitamīnus.
Vai pica var būt veselīga? Atbilde – jā, var!

Kā bērnu mīļāko ēdienu – picu varam padarīt par ne tikai garšīgu, bet arī veselīgu un uzturvielām bagātu ēdienu? Raidījumā uztura speciāliste Lizete Puga un šefpavārs Lauris Aleksejevs atklāj nelielus, bet efektīvus trikus, kā padarīt pašu gatavoto picu veselīgāku un garšām bagātāku, tā, lai garšo mazajiem ēdājiem un iepriecina vecākus

Veselīgās spinātu plānās pankūkas bērniem no Annas Pannas

Nav noslēpums, ka bērniem ļoti garšo pankūkas, un mazie ēdāji tās atzīst kā savu mīļāko ēdienu (57%) – tā noskaidrots Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas un “Maxima” aptaujā, kas veikta veselīgas uztura kustības “Ēstprieks” ietvaros*.
Divas vienkāršas receptes, kas bērniem liks iemīlēt zivis no šefpavāra Raimonda Zommera

Bērni vismazāk iemīļojuši tieši tādus augstvērtīgus produktus kā zivis (13%) un dārzeņus (30%) – tā noskaidrots BKUS un “Maxima” aptaujā, kas veikta veselīgas uztura kustības “Ēstprieks” ietvaros*.
Vai veselīgais ir garšīgs un garšīgais var būt veselīgs?

Tā vien šķiet, ka domājot par bērna uzturu, ir divi krēsli un kuriem vienlaikus ir grūti apsēsties un ir jāizvēlas “veselīgi” vai “garšīgi”? Otrajā uztura šova sērijā “Atklāj Ēstprieku” pie Bērnu klīniskās universitātes uztura speciālistes Lizetes Pugas virtuvē viesojas viens no “Ēstprieka” kustības aizsācējiem šefpavārs Elmārs Tannis. “
Radīts jauns uztura šovs "Atklāj Ēstprieku"

Veselīgās uztura kustības “Ēstprieks” ietvaros ir radīts pavisam jauns uztura šovs “Atklāj Ēstprieku”, kas radīts ar mērķi vairot vecāku izpratni par veselīga, sabalansēta vietēja un pašu gatavota ēdiena nozīmību bērna attīstībā.
Uzturs ārpus mājas un maltīšu regularitāte – pētījumā noskaidroti galvenie bērnu uztura izaicinājumi

Uzturam bērna veselības nodrošināšanā ir liela nozīme, jo tas palīdz augošajam organismam uzņemt visu nepieciešamo pilnvērtīgai darbībai. Ikdienā galvenokārt rūpes par bērna uzturu uzņemas vecāki, tomēr svarīgi veselīgu un pilnvērtīgu ēdienu nodrošināt arī atrodoties ārpus mājām. Tieši šo, kā savu lielāko izaicinājumu bērnu uztura veidošanā uzsver 49% bērnu vecāki, noskaidrots Bērnu slimnīcas veiktajā pētījumā*.
Aicina ziedot pilnvērtīgām un vietējas izcelsmes maltītēm BKUS pacientiem

Kustība “Ēstprieks” – rūpēs par mazajiem pacientiem kustības “Ēstprieks” mērķis ir vairot izpratni par veselīga uztura nozīmi bērnu uzturā un nozīmību atveseļošanās procesā, kā arī nodrošināt to, ka Bērnu slimnīcā pasniegtais ēdiens ir ne tikai garšīgs un veselīgs, bet arī tiek pasniegts bērnam pievilcīgās, glītās porcijās.
Bērnu slimnīcā prezentē jaunu veselīgas ēšanas kustību “Ēstprieks” un atklāj atjaunoto virtuvi

Šodien Bērnu klīniskajā universitātes slimnīcā tika prezentēta veselīgas ēšanas kustība “Ēstprieks”, kam pamatā ir veselīgs, vietējs, pilnvērtīgs un garšīgs uzturs. Kā arī tika atklāta jaunā, ar mūsdienīgām iekārtām aprīkotā slimnīcas virtuve, kas ir daļa no gadiem ilgi lolota sapņa par iespējām bagātāku virtuvi un bērniem saistošu ēdienkarti.
Parunāsim
X